پنج‌شنبه, 2 خرداد 1398

عنوان : اجرای طرح تفكیك زباله های خشك برای اولین بار در نهاوند
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ 
ساعت : ۹:۱۴:۳۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار نهاوند از اجرای طرح  تفکیک زباله های خشک برای اولین بار در نهاوند خبر داد و گفت:هدف از اجرای این طرح کاهش تولید پسماند در مبدا،تفکیک پسماندهای خشک و کمک به بازیافت آن ها،استفاده مجدد از پسماندها می باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نهاوند؛حسین پوربا اشاره به اینکه شهرداری در حال آماده سازی زمینه های مناسب در اجرای این طرح می باشد خاطر نشان کرد: شهرک شهید حیدری به عنوان پایلوت تفکیک زباله از مبداء انتخاب و درادامه نیز در دیگر مناطق به زودی اجرایی می شود به طوری که هر هفته جشن اجرای طرح را در یکی از محلات با ایجاد زمینه های لازم خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه پسماندهای شهری پس از بازیافت بخشی از سرمایه های یک شهر است که در صورت مدیریت منسجم و تفکیک اصولی زباله ، می توان بخشی عمده ای از ثروت ملی را به چرخه مصرف بازگرداند، گفت: پس از نصب غرفه های بازیافت در محلات، شهروندان می توانند برای تحویل زباله های خشک و با ارزش خود به این غرفه ها مراجعه کنند .

حسین پور با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی برای نهادینه شدن فرهنگ تفکیک زباله از مبداء افزود: باید اجرای این طرح را خودمان آغاز کرده و فرهنگ‌سازی مناسبی در این زمینه داشته باشیم تا بتوانیم در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست گام‌های مثبت و هدفمند برداریم .

حسین پور مدیریت پسماند را اساسی ترین عامل کاهش هزینه های اضافی و افزایش خدمت رسانی به مردم ذکر و تصریح کرد: شهرداری نهاوند درراستای تحقق تفکیک از مبدا اقدام به آموزش چهره به چهره،توزیع بروشورهای آموزشی،نصب بنرهای فرهنگ سازی و... درمحلات خواهد نمود.

شهردار نهاوند با اشاره به حضور کارشناسان بهداشت در محلات گفت: کارشناسان مربوطه به صورت ویژه دوره های آموزش شهروندی در تفکیک زباله ها از مبدا و کاهش تولید زباله های خانگی را به شهروندان آموزش می دهند .

وی با اشاره به ضرورت جداسازی پسماندهای خشک به منظور صرفه جویی در هزینه از تهیه مخازن جمع آوری پسماندهای خشک خبر داد و افزود: به زودی توزیع مخازن در ادارات و مدارس آغاز می شود .


بازگشت           چاپ چاپ         
 

پورتال شهرداری نهاوند

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0