Tuesday, September 21, 2021
  • time : 7:41:11
  • Date : Wed Jul 28, 2021
رئیس شورای شهر نهاوند
توانمندی حسین‌پور پاسخ اعتماد شورا بود

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان

■ شهردار؛ بدهی‌های شهرداری را تسویه و پروژه خاک خورده را اجرا کردم

 ۵روز به پایان خدمت شورای ششم مانده است. روز گذشته شهردار نهاوند به همراه رئیس شورای پنجم، معاونان و مسئولان برخی از واحدهای مدیریت شهری به جمع رسانه‌ها آمد تا علاوه بر اعلام گزارش عملکرد خدمات به اقدامات۴ساله‌اش بپردازد. نشستی متفاوت و البته متأثر از حواشی روزهای پایانی.
حسین‌پور برای توسعه شهری نهاوند سنگ‌تمام گذاشت ظرفیت‌های بلااستفاده را فعال کرد نقاط قوتش آنقدر قوی بود که جزئیات و ضعف‌ها را پوشش بدهد.
از مصوبه‌های خاک خورده دهه‌ها قبل در شوراهای گذشته تا مطالبات زمین مانده در شهر نهاوند و حوزه مدیریت شهری توانست ردپایی ماندگار و البته قابل قدردانی از خود و مجموعه مدیریت شهری برجای بگذارد.از اجرای پروژه گردشگری، تفریحی، توریستی بام و چهارباغ در ورودی شهر و ساماندهی مسیل ‌و دیگر پروژه‌های بزرگ مثل کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی که منابع درآمدی پایدار محسوب می‌شود از جمله اقداماتی بود که این ۴سال را در تاریخ و کارنامه مدیریت شهری ماندگار خواهد کرد. اگرچه هنوز مشخص نیست که شورای ششم بنا را بر تغییر بگذارد یا صبر کند تا حسین‌پور برخی پروژه‌های ناتمام را هم تحویل بدهد و آنگاه اگر گزینه‌ای قوی‌تر و کارآزموده‌تر در چنته داشت که حرفی برای گفتن داشته باشد را میدان بیاورد و برنامه‌هایی قوی‌تر را ارائه دهد. در هر حال روزهای پایانی خدمت شورای پنجم و هنوز جلسات و اقدامات ادامه دارد. در این نشست خبری به پاسخ برخی ابهامات مطرح شده هم پرداخته شده است.
محمد حسین‌پور از معاونت‌ها و مسئولان واحدهای مختلف مدیریت شهری خواست تا به ارائه گزارش و عملکرد واحدهای مختلف بپردازند.

 ۳مترمربع از سرانه جهانی فراتریم
شهردار نهاوند از سرانه فضای سبز آغاز کرد؛ وی گفت: بحث سرانه فضای سبز را از 9/8 دهم مترمربع به ۱۳مترمربع رسانده‌ایم که با احتساب بام نهاوند به ۱۸ مترمربع افزایش داده شده است که نسبت به سرانه فضای سبز جهانی که ۱۵مترمربع است  ۳ مترمربع هم بیشتر کار شده است.

 افتتاح کارخانه شن و ماسه بزودی
حسین‌پور افزود: کارخانه تولید شن و ماسه شهرداری با ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با ظرفیت تولید روزانه هزار تن به عنوان یک منبع درآمدی پایدار در روزهای آینده افتتاح می‌شود.

 یکپارچه‌سازی اتوماسیون اداری
وی بیان کرد: همچنین یکپارچه‌سازی اتوماسیون اداری که در شهرداری‌های بزرگ انجام می‌شود در این شهرداری اجرا شده  است که در استان نهاوند تنها شهرداریست که آن را انجام داده است.
یکی از مزیت‌های اجرای آن، سالم‌سازی و جلوگیری از دخل‌وتصرف در عوارض‌هاست.

 دست زیاده‌خواهان را از اموال شهرداری کوتاه کردیم
حسین‌پور در پاسخ به ابهام‌ها و شایعات در فضای مجازی هم گفت: املاک، زمین‌ها و مغازه‌های شهرداری، ۸ هزار و۵۰۰متر از شهرک فارابی و... را که متعلق به مردم است در تصرف برخی افراد بوده که با پیگیری‌های حقوقی شهرداری آن را باز پس گرفتیم و همچنان هم ادامه دارد. اینها املاکی است که متصرفان در حال بهره‌برداری شخصی از آن بوده و یا فروش آنها با قولنامه رقم خورده است.

 ورشکسته نشدیم ارتقای گرید هم گرفتیم
وی در بحث مالی شهرداری هم افزود: این شهرداری نه تنها به گفته برخی حاشیه‌سازها و مانع‌تراش‌ها در مسیر توسعه شهری ورشکسته نشده است، بلکه یک گرید هم بنا به افزایش بودجه ارتقا یافته است.
سال 1397بودجه مصوب شده ۲۵میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است که  ۳۵ میلیارد و۷۰۰میلیون تومان آن محقق شده است.
در سال1398بودجه تعریف شده ۳۳ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده که ۵۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  آن محقق شده است و سال1399 هم با۵۴ میلیارد بودجه مصوب، ۷۵میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان آن محقق شده است.
در مجموع  ۵۶میلیارد تراز مثبت شهرداری در 3 سال اخیر سبب ارتقای گرید شهرداری با تراز مثبت مالی شد.

 بدهی‌های میلیاردی شهرداری را تسویه کردم
به گفته حسین‌پور، شهرداری نهاوند در حال‌حاضر  9میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان بدهی دارد که ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن طلب از ادارات و سازمان‌هاست و ۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن هم طلب پیمانکاران و افراد حقیقی و حقوقی است. بسیاری از بدهی‌ها و مشکلات مالی شهرداری را که هر بار سبب بسته شدن حساب شهرداری نهاوند می‌شد را تسویه کردیم.

 منابع درآمدی پایدار ایجاد کردیم
وی  افزود: همچنین راه‌اندازی کارگاه‌ها و کارخانه‌ها بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های شهرداری را در اجرای پروژه‌ها کاهش داد و از طرفی هم منابع درآمدی پایدار در شهرداری محسوب می‌شود، از اقدامات مهم در این بخش بوده است.

 پاسخ اعتمادمان را گرفتیم حسین‌‌پور شهردار توانمندی است
امید جلالوند رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند در دوره پنجم در جمع خبرنگاران در ادامه این نشست گفت: معتقدیم پاسخ اعتماد و تعامل‌مان با شهردار را گرفتیم، پاسخی مثل اجرای  پروژه‌های کوچک و بزرگی که اصلاً برای آنها افتتاحیه هم نگرفتیم چون هدف خدمت بود.
اکنون قریب به اتفاق جامعه محلی بر این باورند که شورای ششم فرصت دوباره‌ای می‌تواند به حسین‌پور برای اتمام پروژه‌ها و کارهای نیمه‌تمام بدهد، اما باید  منتظر ماند  و دید آینده تصمیم‌گیری‌ها چه انتخابی را در حوزه شهرداری برای نهاوند رقم خواهد زد.

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    6.0.11.0
    V6.0.11.0