جمعه, 8 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۵:۲۱:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ 
استقبال بام نهاوند از سرمایه گذاری بخش خصوصی با تمدید واگذاری به شهرداری
افتتاح پروژه ساماندهی بام نهاوند با۱۲میلیارد هزینه پایان اردیبهشت

استقبال بام نهاوند از سرمایه گذاری بخش خصوصی با تمدید واگذاری به شهرداری
افتتاح پروژه ساماندهی بام نهاوند با۱۲میلیارد هزینه پایان اردیبهشت

مادستان

 نهاوند-معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: واگذاری ۳۰ساله بام نهاوند به شهرداری راه را برای جذب و گسترش سرمایه گذاری بخش خصوصی ، تقویت گردشگری و مهمتر، ایجاد مشاغل مرتبط و بهبود درآمدها با تقویت ریسک سرمایه گذاری در این موقعیت بکر باز کرد و حالا سرمایه گذار براحتی می تواند با افق ۲۰،۱۰ و البته سی ساله برای توسعه اقتصاد گردشگری و تقویت درآمد این حوزه با ارائه خدمات باکیفیت و متنوع در ایجاد نشاط اجتماعی در شهر اقدام به فعالیت کند.
بدنبال آن بخش اشتغالی که سال هاست خط قرمز شده اما عملا اتفاقی رخ نداد،جان تازه بدمد و  کمکی مضاعف کند.
از هر نظر که تفسیر کنی واگذاری  بلند مدت بام با اولویت سرمایه گذاری بخش خصوصی و تقویت ریسک پذیری سرمایه گذار برای شهرنهاوند سودمند خواهد بود.
و کمتر مدیری این قدرت را داشت که این موقعیت پنهان و پتانسیل فراموش را بر شانه های شهر بشناسد و برای زنده کردن آن در اوج مشکلات اقتصادی و کاهش درآمدها، کلنگ توسعه را برزمین بزند و در کوتاه مدت با کیفیت قابل توجه به قیچی افتتاح برساند.
چه بسا پیش از این با توجه به هزینه قابل توجه شهرداری برای تبدیل موقعیت و پتانسیل رها شده بام به وضعیت فعلی و قلب توریستی در شهر نهاوند، کوتاه مدت بودن واگذاری بام، مانعی برای تعریف سرمایه گذاری بلند مدت و امیدوار شدن به نتایج این افق محسوب می شد.
در حقیقت کوتاهی مدت اجازه تعریف افق گردشگری اقتصادی و سودآوری را نمی داد و بیشتر ریسک محسوب می شد و هر سرمایه گذاری هم با شرایط فعلی این ریسک را نمی توانست که بپذیرد.


 پیگیری ها به ۳۰سال رسید
نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی با استقبال از این رخداد مهم و تلاش برای تامین این مطالبه که از سوی شهردار مطرح شده بود، گفت:  با توجه به اجرای پروژه بزرگ ساماندهی بام نهاوند و اقدامات قابل توجهی که در چند وقت اخیر در این موقعیت گردشگری و توریستی شهر نهاوند که سال ها رها شده بود و حتی تامین آب برای تغذیه فضای سبز و درختان بام سال ها بود که با مشگل مواجه شده بود و  بنا به درخواست شهردار نهاوند برای تامین شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تبدیل به مکان تفریحی و گردشگری برای مردم نهاوند، با پیگیری های مستمر ،ملاقات و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین کشوری موفق به دریافت دستور واگذاری بام نهاوند به شهرداری به مدت سی سال  از معاون وزیر و ریاست سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور شدیم.

 شکوفایی اشتغال باتوسعه صنعت توریسم
علیرضا شهبازی تصریح کرد: اقدامات بسیار خوب و قابل توجهی در بام نهاوند اجرا شده است و توجه به این موقعیت رها شده و گنج پنهان نشان از توانمندی مدیریت شهری نهاوند است و انتظار می رود با هموار شدن مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی شاهد توسعه اقتصاد گردشگری و البته اشتغال در صنعت توریسم نهاوند باشیم.

 تمدید واگذاری بام از ۱۵به ۳۰سال
شهردار نهاوند هم با قدردانی از با توجه و پیگیری های نماینده نهاوند در مجلس  و  معاون وزیر و ریاست سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور، نسبت به اجرا و روی ریل افتادن این مطالبه محقق شده در استان با توجه به دستورات لازم در اولین فرصت، ابراز امیدواری کرد. حسین پور گفت: پیش از این واگذاری بام به صورت پانزده ساله و تا پایان سال ۱۴۰۵ مهلت باقی مانده بود و در حال حاضر با تبدیل این وضعیت به سی سال و فراهم شدن زیرساخت ها توسط شهرداری برای ورود سرمایه گزار و بخش خصوصی به مکان تفریحی گردشگری تبدیل خواهد شد.

 ۱۲میلیارد هزینه بام تا پیشرفت ۹۰درصدی
محمد حسین پور درباره جزئیات طرح ساماندهی بام نهاوند هم با بیان اینکه این پروژه تاکنون با اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد تومن به صورت امانی و پیمانی اجرایی شده است ،از پایان پروژه و بهره برداری آن تا پایان اردیبهشت امسال (۱۴۰۰) خبرداد.


بام نهاوند افقی روشن در صنعت توریسم
محمد حسین پور ساماندهی بام نهاوند را ترسیم افقی روشن برای این شهر با قابلیت ها و پتانسیل های خاص دانست وگفت؛  با ایجاد مکان های تفریحی مثل دریاچه بزرگ، شهربازی ،هتل ،رستوران ها و حتی ایجاد ویلاهای اجاره ای این مکان به یک قطب گردشگری در کشور تبدیل خواهد شد.


 همه اقدامات در بام نهاوند
شهردار نهاوند همچنین پروژه را  شامل۳ فاز  عنوان کرد که اجرای فاز نخست بیش از ۹۰ درصد انجام شده است.
حسین پور اقدامات انجام شده را شامل دریاچه، آبشار، محوطه سازی اطراف میادین ورودی دریاچه، ساماندهی و کف سازی و کوهبری جاده های متنوع سلامت برای تشویق و ترغیب شهروندان به پیاده روی و کوه پیمایی در این مکان، ایجاد سکوهای نشیمن برای استفاده خانواده ها، تکمیل نورپردازی و مصب برجهای نوری ،نصب ست های ورزشی ،کاشت گونه های متنوع و درختهای گوناگون ،تکمیل پارک بلوط و پارکینگ ،نصب سرویسهای بهداشتی، ایجاد سینمای تابستانه و روباز و تکمیل و نصب مبلمان اعم از صندلی سطل های زباله و ست های ورزشی افزایش سه مسیر در  تسهیل دسترسی مردم به صورت پیاده و سواره ، عنوان کرد.
شهردار می گوید: با توجه به وجود تپه های مختلف و هم چنین دره در اطراف بام که مالکیت منابع طبیعی است، با برنامه ریزی دقیق و حمایت دولت از شهرداری و وجود ظرفیت آب گاماسیاب در کنار این تپه ها، چشم اندازی بکر و محصور کننده را در قاب چشمان هر بیننده آفریده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0