جمعه, 8 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۱:۵۸:۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ 
معاون عمرانی استاندار در آئین بهره‌برداری از پارک نواری چهارباغ:
نهاونـد ظرفیت فراملی دارد

 
 

مادستان

■ پارک نواری چهارباغ  با 5/5 میلیارد هزینه شهرداری افتتاح شد

  نهاوند- معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: پروژه‌های شاخصی  همچون بام نهاوند، پیاده‌راه‌سازی، ساماندهی مسیل، چهارباغ و... که به حدود ۱۰پروژه مهم می‌رسد در سال‌های اخیر توانست تحول و تغییر قابل‌ توجهی به شهر نهاوند دهد و شاید در شرایطی که بدترین شرایط مالی و اعتباری را شهرداری‌ها پیش‌رو داشتند، اجرای چنین اقداماتی ریسک‌پذیری و توانمندی خاص خود را می‌طلبد که در این دوره تحقق یافت.اما کلنگ‌زنی و آغاز به کار این پروژه‌ها یک طرف ماجراست، اتمام و به بهره‌برداری رساندن و تحویل آنها به مردم هم روی دیگر ماجراست، اینکه در چنین شرایطی پروژه‌هایی که سال‌هاست مطالبه مردم و یا گاهاً مصوبه شوراهای دوره پیش بوده است آغاز به کار و در کوتاه‌مدت به اتمام برسد خود تأکیدی بر توانمندی شهردار به عنوان  مدیریت اجرایی و شورا به عنوان ناظر این پروژه‌های اجرایی در شهر است.
اگر چه در زمان تبلیغات شوراهای اسلامی در شهر به سر می بریم و در عملکرد شورای فعلی نقدهایی هم مطرح است و بخش عمده‌ای از مطالبات مردم و نیازهای شهر در بخش‌های مختلف هنوز بر زمین مانده است، اما اجرای پروژه‌های شاخص و ایجاد تحولات اساسی در نقاط مختلف شهر و تقویت زیرساخت‌های گردشگری، نشاط اجتماعی و... به نسبت سایر دوره‌ها شاخص و قابل توجه بوده است و تا حدودی باری از دوش اقدامات انجام نشده و وعده‌های زمین مانده را برداشته است.
پایان هفته گذشته آیین بهره‌برداری از پارک نواری چهارباغ نهاوند با حضور فرهاد فرزانه معاون عمرانی استاندار، مجید درویشی مدیرکل دفتر امور شهری، شوراهای اسلامی شهر نهاوند و اصغر جهانیان خیرشهرساز نهاوندی و شهروندان نهاوندی، شهردار و شورای اسلامی شهر  در محل این پارک در خروجی شهر از محور کرمانشاه  برگزار شد.
در این آیین علاوه بر مردم اغلب کاندیداهای شورای شهر ششم هم حضور داشتند.

 پارک نواری چهارباغ با  5ونیم میلیارد اعتبار
این پارک شامل ۷ زمین بازی از جمله  چمن مصنوعی(زنده‌یاد داریوش جهانیان) به متراژ ۲۳ هزار مترمربع با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با اجرای عملیاتی از جمله آبنمای کف خشک)، زمین فوتبال(چمن مصنوعی زنده‌یاد داریوش جهانیان)، زمین فوتبال ساحلی، زمین بسکتبال، نصب تجهیزات ورزشی پینگ‌پنگ، زمین والیبال، زمین بدمینتون، پیست اسکیت، نصب وسایل بازی و ست‌های ورزشی، نصب مبلمان پارکی، اجرای فضای سبز(کاشت درخت، گل، چمن)، زیرسازی باند کندرو و اجرای آسفالت، زیرسازی و اجرای سنگ‌فرش را شامل می‌شود.

 نهاوند ظرفیت‌های فراملی دارد
معاون عمرانی استاندار همدان در آیین افتتاح پارک نواری چهارباغ شهرداری نهاوند گفت: پروژه‌هایی از این دست که ضمن ارائه خدمات به مردم زمینه آرامش را در زندگی مردم فراهم می‌کنند و فضای نشاط را برای شهر ایجاد می‌کنند، قابل تقدیر و استقبال ویژه است.فرهاد فرزانه افزود: نهاوند با داشتن پتانسیل و ظرفیت‌ها و داشته‌های قابل توجه  این شرایط و ظرفیت را دارد که مطالبه‌گری مردم از شوراها با رویکردهای فراملی باشد.

 شاخص‌های توسعه در  نهاوند عامل تقویت قدرت ریسک
شهردار نهاوند در این آیین گفت: روز کلنگ‌زنی پروژه چهارباغ که با حضور عراقی معاون عمرانی وقت انجام شد، با شرایطی که پروژه در زمان آغاز داشت اجرای آن ریسک بزرگی نسبت به اینکه بتوان آن را به پایان رساند، به شمار می‌رفت. بر همین اساس هم گفته شد اگر می‌توانید پروژه را به اتمام برسانید تا کلنگ شروع را بر زمین بزنیم.
محمد حسین‌پور بیان کرد: با تلاش تیم اجرایی  پروژه به اتمام رسید و این خیرشهرساز  هم کمک قابل توجهی در اجرا و تکمیل پروژه داشته است.
وی گفت: روز نخست که مسئولیت شهرداری نهاوند را عهده‌دار شدم اعلام کردم اهل سخنرانی و وعده نیستم با عملکرد و فعالیت و اقداماتی که با کمک شورای شهر انجام می‌دهیم، با مردم سخن خواهم گفت، و امید داریم که در ماههای پایانی عمر شورای پنجم و شاید مدیریتم در شهرداری نهاوند توانسته باشم رضایت عمومی شهروندان را در ارائه خدمات و اجرای پروژه‌ها و مصوبات جلب کرده باشم.

 قدردانی شورا از شهردار
رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند هم در این آیین گفت: شهردار نهاوند را جهادی و تلاشگر می‌شناسیم که با همراهی شورا و تعامل مردم عامل مهمی در اجرای مصوبات شورا و ارائه خدمات به مردم بوده است.
در پایان این آیین از اصغر جهانیان خیرشهرساز و نماینده خانواده(مرحوم داریوش جهانیان ) بانی ساخت چمن مصنوعی این پروژه به همراه تیم اجرایی پروژه چهارباغ و شهردار نهاوند قدردانی شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0